Switch to English
Zpět na reference

Obec Radějov – osvětlení kostela, výměna VO

Místo realizace
Radějov
Požadavek investora
výměna svítidel pouličního osvětlení
Použitá svítidla
sLamp 1/5W

Obec Radějov

Zastupitelé obce Radějov dlouho řešili špatný stav veřejného osvětlení, někteří strávili desítky hodin studiem parametrů svítidel LED i výbojkových, poptáváním a vyhodnocováním nabídek, posuzováním metod typu EPC, rozpočtových a dotačních možností.

Vzhledem k vybudování kanalizace a tím i napjatému rozpočtu bylo vybráno „řešení svépomocí metodou výměna kus za kus“. Z celkového počtu 161 svítidel bylo napočítáno 86 v dezolátním stavu.

Po konzultaci se zástupci firmy Snaggi, objevili pro ně dosud neznámé pojmy jako:“ účinnost, degradace, řízení napájení, mechanická odolnost, teplota chromatičnosti, test LM-80 (metodika TM-21), datový/technický list diody, parametr L70Bxx…“ Zjistili, že:

– modrá LED dioda je vynálezem Japonské firmy NICHIA, která je zároveň světovou špičkou ve vývoji, technologii a kvalitě výroby.

– tak jako kvalitu auta určuje kvalita „kastle“ a  motor určuje počet najetých kilometrů, výkon a spotřebu,  platí to i pro LED svítidla.

– SNAGGI = v kvalitním, velmi dobře uchlazeném svítidle jsou osazeny špičkové, prověřené čipy (motory) NICHIA s atestem a datovým listem.

Po otestování vzorků svítidel Snaggi sLamp, zhodnocení svítivosti a výběru barevné teploty, padla volba na sLamp 1/5W o příkonu 26W.

Stará svítidla byla většinou výbojková 70W(celkový příkon 83W) a také 125W (148W celkem). Ve všech případech výměn došlo k výraznému zlepšení stávajícího stavu.

Podle přiložených obrázků lze posoudit intenzitu a rovnoměrnost nového osvětlení:

– kostel nasvícený čtyřmi svítidly 26 W, 2700K (celkový příkon 104 W)

– ukázku osvětlení chodníku a silnice svítidly o příkonu 26 W, první a třetí sloup jsou od sebe 52 metrů  (za sucha, za mokra a za sněhu)

– sloupy osvětlení  jsou od sebe vzdálené 43 metrů, dvě svítidla ve výšce 7 metrů o příkonu 26 W/kus osvítí vozovku souvisle….

Na fotografiích jsou ve svítidlech použity diody s účinností 125 lumenů na Watt. V současnosti se osazují diody s účinností 160 lumenů na Watt.

Více o sLamp

Další příklady úspor
našich zákazníků

Bez názvu-1

Osvětlení strojírenské haly společnosti Lichna Trade CZ, s.r.o.

Nadstandardní kvalita osvětlení a poloviční celkové náklady na svícení…

Osvětlení stojanů čerpací stanice LEDOPA OIL Maršovice

U čerpací stanice v Maršovicích jsme původní výbojkové osvětlení nahradili LED svítidly sCluster…

Osvětlení skladové haly společnosti Medicom International

Vysoké náklady na svícení ve skladovacích prostorech přiměly majitele k výměně původních, již dosluhujících výbojek za LED svítidla Snaggi sCluster…

Osvětlení zimního stadiónu ‒ příklad úspor

Rekonstrukce osvětlení na zimním stadionu. Morálně zastaralé fluorescenční osvětlení nahrazeno úspornými LED sClustery…
Bez názvu-1