Switch to English
Zpět na reference

sTube ‒ LED zářivka z Čech

Požadavek investora
osvětlení chodby

Společnost Snaggi, s.r.o. je známá především na poli dodavatelů elektronických komponent se zaměřením na LED technologie, v současné době s působností na českém, slovenském a slovinském trhu. Role ryze obchodní společnosti se však změnila nedlouho po jejím vzniku (2005), kdy v kooperaci s českými inženýry z oblasti světelné techniky zahájila vývoj vlastních produktů určených pro světelnou reklamu a zejména pak LED osvětlení pro interiéry a venkovní prostředí.

Myšlenka nabídnout plnohodnotný produkt standardní zářivce T8 za použití výkonových diod se zdála pro většinu odborníků a klientů nereálná a s obdobnou zpětnou vazbou se setkáváme i nyní. Avšak po devíti měsících vývoje a reportů z testování, můžeme s jistotou konstatovat, že je na trhu produkt, jenž svými parametry obstojí i z hlediska normy ČSN 12464 – Osvětlení pracovních prostor. Provedení s teplotou bílé barvy 5600 K a hodnotou indexu barevného podání CRI 80 splňuje také normu pro osvětlenost pracovní plochy ze závěsné výšky 3-4 m, přičemž je dostupné i řešení pro osvětlení z výšky 8-9 m, které využívá vyšší počet LED a je doplněné o speciální optickou část a čirý vnější plastový kryt (označováno jako „Power sTube“).

sTube vyniká především v elektronickém řízení diod, které zaručuje minimální světelnou degradaci a prodlužuje životnost celého tělesa (střední životnosti LED 70 000 hodin). Proudové řízení, které je externí podoby (vzhled el. předřadníku), bylo vyvinuto u tuzemského výrobce a účinnost dosahuje 96 %. Pro výměnu stávajících světelných zdrojů je tedy nutná úprava elektroinstalace v samotném svítidle, která zahrnuje odpojení startéru s tlumivkou, případně odpojení el. předřadníku. Tento postup je samozřejmě komplikovanější cestou, ale po zvážení všech technických úskalí bylo nejlepším řešením ponechat řízení mimo zářivku. Tělo zářivky je tvořeno masivním hliníkovým profilem, který poskytuje dostatečný odvod tepla. Otázka chlazení je vždy hlavním problémem jakéhokoli produktu využívající LED technologii. Kalkulovali jsme s okolními teplotami až60° C tak, aby byl úbytek jasu co nejnižší a diody svítily „věčně“. sTube směřujeme do výrobních hal, továren a dalších objektů.

Vzhledem ke stále rostoucím cenám elektrické energie nabízíme sTube do všech oblastí s potřebou snížení nákladů a maximální provozuschopnosti. Největší úspory lze dosáhnout v provozech s 12 a více hodinový provozem pro zajištění co nejkratší návratnosti. V současné době je použití technologie sTube nejlepší volbou pro zhodnocení financí s dramatickým snižením provozních nákladů.

Všem zákazníkům nabízíme nezávazné cenové srovnání včetně kalkulátoru, kde je vše transparentně znázorněno (celková spotřeba, cena energie, doba svitu, návratnost investice).

Koncem roku 2009 jsme realizovali zakázku pro nemocnici v Novém Městě na Moravě (20 kusů „sTube 59cm“) a z přiložených snímků je vidět patrný rozdíl v intenzitě a barevnosti, čímž chodba dostala zcela nový ráz.

Nová instalace
– 4 kusy „sTube 59cm“ (nominální hodnota příkonu i reálná spotřeba 12 W/kus). Při plném výkonu svítidla je nyní celkový příkon 48 W včetně LED driveru, přičemž se zvýšila intenzita osvětlení o 50 %.Původní instalace
– stropní svítidlo se 4 kusy fluorescenčních zářivek (nominální hodnota příkonu 18 W a reálná spotřeba s předřadníky 27-30 W/kus). Při plném výkonu svítidla byl celkový příkon 108 W.
Více o sTubeVíce o sTube Classic

Další příklady úspor
našich zákazníků

Bez názvu-1

Osvětlení strojírenské haly společnosti Lichna Trade CZ, s.r.o.

Nadstandardní kvalita osvětlení a poloviční celkové náklady na svícení…

Osvětlení stojanů čerpací stanice LEDOPA OIL Maršovice

U čerpací stanice v Maršovicích jsme původní výbojkové osvětlení nahradili LED svítidly sCluster…

Osvětlení skladové haly společnosti Medicom International

Vysoké náklady na svícení ve skladovacích prostorech přiměly majitele k výměně původních, již dosluhujících výbojek za LED svítidla Snaggi sCluster…

Osvětlení zimního stadiónu ‒ příklad úspor

Rekonstrukce osvětlení na zimním stadionu. Morálně zastaralé fluorescenční osvětlení nahrazeno úspornými LED sClustery…
Bez názvu-1