Switch to English
Zpět na reference

Obec Radějov – osvětlení kostela, výměna VO

Místo realizace
Radějov
Požadavek investora
účinnost, degradace, řízení napájení, mechanická odolnost, teplota chromatičnosti
Použitá svítidla
svítidla sLamp

Obec Radějov

Zastupitelé obce Radějov dlouho řešili špatný stav veřejného osvětlení, někteří strávili desítky hodin studiem parametrů svítidel LED i výbojkových, poptáváním a vyhodnocováním nabídek, posuzováním metod typu EPC, rozpočtových a dotačních možností.

Vzhledem k vybudování kanalizace a tím i napjatému rozpočtu bylo vybráno „řešení svépomocí metodou výměna kus za kus“. Z celkového počtu 161 svítidel bylo napočítáno 86 v dezolátním stavu.

Po konzultaci se zástupci firmy Snaggi, objevili pro ně dosud neznámé pojmy jako:“ účinnost, degradace, řízení napájení, mechanická odolnost, teplota chromatičnosti, test LM-80 (metodika TM-21), datový/technický list diody, parametr L70Bxx…“ Zjistili, že:

– modrá LED dioda je vynálezem Japonské firmy NICHIA, která je zároveň světovou špičkou ve vývoji, technologii a kvalitě výroby.

– tak jako kvalitu auta určuje kvalita „kastle“ a  motor určuje počet najetých kilometrů, výkon a spotřebu,  platí to i pro LED svítidla.

– SNAGGI = v kvalitním, velmi dobře uchlazeném svítidle jsou osazeny špičkové, prověřené čipy (motory) NICHIA s atestem a datovým listem.

Po otestování vzorků svítidel Snaggi sLamp, zhodnocení svítivosti a výběru barevné teploty, padla volba na sLamp 1/5W o příkonu 26W.

Stará svítidla byla většinou výbojková 70W(celkový příkon 83W) a také 125W (148W celkem). Ve všech případech výměn došlo k výraznému zlepšení stávajícího stavu.

Podle přiložených obrázků lze posoudit intenzitu a rovnoměrnost nového osvětlení:

– kostel nasvícený čtyřmi svítidly 26 W, 2700K (celkový příkon 104 W)

– ukázku osvětlení chodníku a silnice svítidly o příkonu 26 W, první a třetí sloup jsou od sebe 52 metrů  (za sucha, za mokra a za sněhu)

– sloupy osvětlení  jsou od sebe vzdálené 43 metrů, dvě svítidla ve výšce 7 metrů o příkonu 26 W/kus osvítí vozovku souvisle….

Na fotografiích jsou ve svítidlech použity diody s účinností 125 lumenů na Watt. V současnosti se osazují diody s účinností 160 lumenů na Watt.

Více o sLamp

Další příklady úspor
našich zákazníků

Bez názvu-1

Osvětlení strojírenské haly společnosti Lichna Trade CZ, s.r.o.

Nadstandardní kvalita osvětlení a poloviční celkové náklady na svícení…

Osvětlení stojanů čerpací stanice LEDOPA OIL Maršovice

U čerpací stanice v Maršovicích jsme původní výbojkové osvětlení nahradili LED svítidly sCluster…

Osvětlení skladové haly společnosti Medicom International

Vysoké náklady na svícení ve skladovacích prostorech přiměly majitele k výměně původních, již dosluhujících výbojek za LED svítidla Snaggi sCluster…

Osvětlení zimního stadiónu ‒ příklad úspor

Rekonstrukce osvětlení na zimním stadionu. Morálně zastaralé fluorescenční osvětlení nahrazeno úspornými LED sClustery…
Bez názvu-1